Poland 57.7%Brazil 0.2%
Germany 0.6%Romania 0.2%
France 0.2%Kuwait 0.1%

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2017 R.

XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2017

1. Dziś XVII Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

2. Dziś spotkanie przed pierwsza komunią św. dla rodziców i dzieci. Po Mszę św. o godz. 12.00 katecheza.

3. W czasie ostatniej kwesty zebrano: w Dębowcu 5920zł, a w Łazach Dębowieckich 700 zł, za wszystkie ofiary dziękujemy.

4. Są zbierane jeszcze dziś podpisy popierające inicjatywę „Zatrzymaj Aborcję”. Kartki są na stoliku, a także w zakrystii. Do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL.

5. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. W niedzielę 15 października będzie liczenie wiernych; obecnych w kościele i przyjmujących Komunię św.

7. W następny wtorek 17 października rozpocznie się przygotowanie narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa, początek na Mszy św. o godz. 18.00 później spotkanie w salce przy plebanii.