Poland 57.7%Brazil 0.2%
Germany 0.6%Romania 0.2%
France 0.2%Kuwait 0.1%

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 2017 R.

Niedziela Chrystusa Króla - 26 listopada 2017

1. Dziś po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu zaczną przynosić do naszych domów opłatki organista i kościelny. Prosimy przyjmijcie ich życzliwie, ofiary które otrzymują przy tej okazji są wynagrodzeniem parafii za ich posługę w czasie całego roku.

3. Następna niedziela jest I Niedzielą Adwentu, a także I niedzielą miesiąca grudnia. Od adwentu rozpoczną się Roraty o godz. 17.00 w Dębowcu a w Łazach Dębowieckich o godz. 16.00. W Adwencie będą rekolekcje w Bazylice, które poprowadzi biskup Radosław Zmitrowicz w dniach 8-10 XII 2017r. Spowiedź przedświąteczna będzie w parafii w dniu 23 grudnia, w sobotę.

4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W Piątek spowiedź w Dębowcu od godz. 16.30. W sobotę adoracja od godz. 17.00. Do chorych udamy się z sakramentami bliżej świąt.

5. Pielgrzymka na Jasna Górę w najbliższą sobotę wyjazd o 8.00.

6. Parafia otrzymała pozwolenie na wycinkę drzew na cmentarzu. W najbliższym czasie rozpoczną się pracę przy drzewach chorych i zagrażających. Jeszcze nie podjęto ostatecznej decyzji czy wszystkie drzewa zostaną usunięte. Istnieje poważna obawa o bezpieczeństwo osób przebywających na cmentarzu, szczególnie w dni wietrzne, a takich dni jest dużo, a także o grobowce pod drzewami. Ks. Proboszcz czeka na sugestie w tym temacie.