Poland 61.6%Kuwait 0.3%
United States 30.1%Ireland 0.3%
Germany 1.7%Lithuania 0.2%
China 0.4%Spain 0.2%

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2018 R.

Piąta Niedziela Zwykła - 4 lutego 2018

1. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, składka na cele diecezjalne, a w parafii miesięczna kwesta na prace remontowe.

3. Ze względu na choroby księży, chorych w Dębowcu i Zarzeczu planujemy odwiedzić z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30.

4. Od jutra będzie trwała w Dębowcu przy Bazylice kapituła Prowincjalna Zgromadzenia Księży Saletynów, która wybierze na następne 3 lata ks. Prowincjała. Polecamy to ważne wydarzenie Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.

5. Koło Gospodyń Wiejskich w Dębowcu zaprasza wszystkie dzieci: małe i duże na wspólne smażenie pączków w tłusty czwartek, tj. 8 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury n godz.. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zaprasza ks. Superior do Bazyliki o godz. 11.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do sanktuarium.

7. Przygotowanie dla narzeczonych do sakramentu małżeństwa rozpocznie się we wtorek 13 lutego o godz. 18.00 w salce przy plebanii.

8. Jutro pogrzeb śp. Melanii Paprockiej o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, ….