Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 18
Wczoraj: 70
Bieżący tydzień: 88
Poprzedni tydzień: 405
Bieżący miesiąc: 1477
Poprzedni miesiąc: 1071
Ogółem: 4045

Poland 58.7%Italy 0.4%
United States 35%Denmark 0.3%
Germany 1.2%Ukraine 0.3%
Kuwait 1%France 0.2%
United Kingdom 0.9%Norway 0.2%mapa cmentarza

III NIEDZIELA ZWYKŁA 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela z woli papieża Franciszka jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

Jutro, tj. poniedziałek 27 stycznia przypada dla naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu wyznaczony przez ks. biskupa. Będziemy się modlić od godz. 1400 do 1700. Prosimy szczególnie wszystkich należących do Róż Różańcowych o zaplanowanie sobie chwili na modlitwę w Kościele w tym dniu. A także zapraszamy wszystkich innych parafian.

W I sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 830.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc zmiana tajemnic różańcowych i Adoracja Najśw. Sakramentu. W Parafii kwesta na prace remontowe. W przyszłą niedzielę przypada „Święto Ofiarowania Pańskiego” (Matki Bożej Gromnicznej) będziemy się modlić w intencji osób konsekrowanych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

 

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu ziem Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: "Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, na drodze ku morzu, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło". Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: "Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie". Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, Jezus ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: "Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi". Oni natychmiast, zostawiwszy sieci, poszli za Nim. A idąc stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim. I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. (Mt 4, 12-23)

Rozważanie do czytań

Pan moim światłem i zbawieniem moim, śpiewał Izrael od pokoleń. I oto nadszedł czas, gdy proroctwa się wypełniły i lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie. W cudzie Wcielenia Bóg stał się człowiekiem, by tak jak my żyć i umrzeć. A przez swoje zmartwychwstanie przeprowadził nas razem z sobą do życia wiecznego. Podczas każdej Eucharystii ogarnia nas to samo jedyne i niepowtarzalne Światło, Jezus Chrystus, w którym jest nasze zbawienie.