Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 16
Wczoraj: 70
Bieżący tydzień: 86
Poprzedni tydzień: 405
Bieżący miesiąc: 1475
Poprzedni miesiąc: 1071
Ogółem: 4043

Poland 58.7%Italy 0.4%
United States 35%Denmark 0.3%
Germany 1.2%Ukraine 0.3%
Kuwait 1%France 0.2%
United Kingdom 0.9%Norway 0.2%mapa cmentarza

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2020 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy pierwszą niedziela miesiąca lutego, zmiana tajemnic Żywego Różańca, taca przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne, w parafii kwesta na prace remontowe. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja męczennika. W tradycji Kościoła święcenie jabłek i błogosławieństwo świecami tzw. „błażejkami”, które ma chronić przed chorobami gardła i krtani. Podczas nabożeństwa ksiądz święci i podkłada pod brodę dwie związane na krzyż świece. Odmawia przy tym modlitwę: za wstawiennictwem świętego Błażeja niech cię Pan ustrzeże przed chorobami gardła i wszelkim złem. Zapraszamy na Mszę świętą o 1700. Można przynieść do poświecenia jabłka.

  

W środę św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy świętej poświęcenie chleba, wody i soli. W tradycji ludowej szczególnie w Beskidach i na Pogórzu przetrwał kult św. Agaty dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii jako patronki od ognia oraz tradycja święcenia : wody, soli i chleba.

W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego. Okazja do spowiedzi w piątek od 1600 godziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy poważnie potraktowali Parafialny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i znaleźli czas na spotkanie z Jezusem podczas poniedziałkowej adoracji.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.