Poland 85.3%France 0.3%
Kuwait 1.3%Italy 0.2%
United Kingdom 0.8%Russian Federation 0.1%

OGŁOSZENIE DLA PARAFIAN!

W ZWIĄZKU Z ZAOSTRZONYMI PRZEPISAMI WPROWADZONYMI PRZEZ RZĄD I MINISTERSTWO ZDROWIA (W KOŚCIELE NA MSZY ŚW. MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 5 OSÓB), PROSZĘ ABY NA MSZĘ ŚW. PRZYCHODZIŁY JEDYNIE RODZINY, KTÓRE MAJĄ ZAMÓWIONĄ INTENCJE MSZY ŚW.

ODWOŁUJEMY TEŻ W PIĄTKI – DROGĘ KRZYŻOWĄ I W NIEDZIELE – GORZKIE ŻALE

PROBOSZCZ: KS. LESZEK KWIATKOWSKI MS

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z apelem Ojca Świętego Franciszka

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 1200, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jednocześnie Jego Eminencja ksiądz kardynał Angelo Bagnasco przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) prosi, aby tego dnia odmówić również poniższą modlitwę.

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.