Get Adobe Flash player

Dodatkowe

Logowanie

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.StatystykaDzisiaj: 2
Wczoraj: 29
Bieżący tydzień: 63
Poprzedni tydzień: 314
Bieżący miesiąc: 642
Poprzedni miesiąc: 850
Ogółem: 2666

Poland 62.1%Austria 0.2%
United States 32.2%Italy 0.2%
United Kingdom 1.3%Russian Federation 0.2%
Germany 1.3%Ukraine 0.2%
Ireland 0.5%China 0.1%mapa cmentarza

Homilia wygłoszona przez bpa Jana Wątrobę podczas ingresu do katedry w Rzeszowie

Ordynariusz Rzeszowski w swojej chomili podkreślił znaczenie pokornego serca, łagodności, posłuszeństwa i uległości wobec Boga. Zauważył też, że łagodność to cecha ludzi, u których brak postaw agresywnych wobec innych, to dążenie do pokoju i zgody oraz opanowanie chęci odwetu i gniewu.

Zwracając się do cierpiących, smutnych, przeżywających różne kryzysy powiedział:
"chcę razem z wami, choć sam słaby, ale przecież uzbrojony w Jezusową moc, nieść jarzmo. Modlitwą, słowem, posługą, całym trudem codzienności pragnę towarzyszyć rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, których od dziś Pan stawia na mojej drodze".